Březen 2015

Expedice oksroN: z louže pod okap

22. března 2015 v 9:28 | Old Boy

Jak už to bývá, čas se na moment jakoby se zastavil. Jeden z oksroNistů, o jejichž dobrodružstvích v Norsku za uplynulých čtrnáct let tady napsal už přes sto článků, se dožil osmdesátky. Konec konců si to také vykoledoval, protože v jednom z filmů o Expedici před deseti lety v závěru předpovídal čáru svého života na rok 2014 a za ní pokračovalo několik otazníků. Když to klaplo, tak neváhal a sezval své příbuzné, známé, bývalé spolužáky a oksroNisty na malý výlet do radosti z života.
Radost byla veliká. Už to, že se mnozí neviděli přes pár let a mohli si popovídat, bylo to pravé, ořechové. Podtrženo to bylo dobrým jídlem a pitím, které ze svých vinic přivezli přátele ze Slovenska a tříčlenným orchestrem, který sklidil mnohočetný potlesk.
A byla spousta přání a darů. Po spočítání lahví vína, whisky, becherovky, slivovice, Metaxy, Vodky a jiných životabudičů telefonoval hned druhý den oslavenec na psychiatrickou léčebnu do protialkoholní léčebny s dotazem, jaká je její předpokládaná obsazenost ke konci tohoto roku.
OksroNisti darovali poukaz, který se podobá louži.
Z louže pod okap. Konstatovali, že kniha by byla vhodným dárkem pro letošní Vánoce. Chudák obdarovaný. Čvachtáním se pod okapem ošidí zahradu, pravnuky i blog a už teď si otírá pot z čela.
Protože spousta návštěvníků ve věku přes šedesát se postupně vypařila, zbylo na parketu jen pár těch čtyřicetiletých a také ti se dali do zpěvu "S pánem bohem, už jdu od vás...." a někdo načmáral na kus papíru spirálu: 2015, 2016, 2017. 2018, 2019, 2020, ?????? a následující reklamu:


Tož uvidíme.