Lež si moje milá, už se rozednívá.

7. dubna 2013 v 8:14 | Old Boy

Motto: před šesti týdny si moje žena zlomila nohu nad kotníkem a odsunula moje zájmy na kdoví kdy.

Dobré ráno.
Podíval jsem se z okna, no ale buď je to apríl nebo špatně vidím: nemusím jít dnes odhrnovat sníh. Prima. Ušetřím čas. Je totiž neděle a nedělní oběd dá spoustu práce. Dnes jsem si naplánoval rajskou omáčku s knedlíkem a vařeným hovězím. Z vývaru bude dobrá hovězí polévka, nudle jsem udělal už v úterý. Řízky byly ve středu, ve čtvrtek uzené s kmínkou, v pátek palačinky a před nimi česnečka, včera kuřecí stehna s rýží a hrachovka, takže dnešní plán zapadá do systému.
Teď mám trochu času, tak si napíšu jídelníček na příští týden abych nezapomněl, co nakoupit a co uvařit. Asi stihnu přečíst zběžně noviny. Včera jsem stihl jenom první dvě strany. No jo, abych také posnídal. Jako obvykle: do hrníčku z Norska /jiný nepoužívám/lžíce instantní kávy, 2 lžíce sušeného mléka a 3 lžíce hrušovanského krystalu. Rozmíchat na sucho a pak zalít horkou vodou /80 stupňů - neměřím, odhaduji/. Krajíc chleba z domácí pekárny v Olšině namazat dosud ještě stále nazývaným pomazánkovým máslem s pažitkou a povzdech, že vloni byla pažitka už ze zahrady. Při snídaní si konečně přečtu výsledek sono vyšetření mé slinivky, která před časem začala vykřikovat, že je už příliš stará. Dozvídám se, že jí sklaplo a musí bez problémů dál sloužit.
Nálada postupně stoupá a začínám si pobrukovat, Protože se rozednívá, napadla mě píseň s příslušným textem a hned jsem vtipně změnil. Lež si moje milá... a kouknu, jestli ještě skutečně leží nebo sedí. Nic víc jí prozatím nezbývá. Dlahu jí ve čtvrtek sundali, povolili při chůzi o berlích z 82% používat inkriminovanou nohu a vzpomenout, jak kdysi cvičila na všesokolský slet. Vidím že leží.
Přecházím na domovskou stránku Seznam.cz a vkládám do prohlížeče heslo "úprava vlasů". Očekávám, že v nejbližší době budu požádán o službu v tomto směru. Ve skříni zjišťuji, že natáčky máme, šampony jsou nad zrcadlem a fén rovněž ve skříni. Prima. I návod je skvělý a přímo pro začátečníky. Vymýšlím způsob, jak bych nad hlavu mé ženy umístil fén tak, abych jej nemusel držet. Mohl by viset od stropu na přívodní šňůře, ale třeba mně internet poradí. Neporadil. Nabízí rekvalifikační kurs za 17 500 Kč + 1500 Kč za závěrečnou zkoušku. Pcha...
Bude mně asi bolet ruka, ale za půlhodinu to zvládnu.
Na zítřek, kdy mám v plánu prát, bych si mohl udělat fóra. Roztřídím pěkně prádlo do tří skupin, každou hromádku zvážím a shledávám, že váha ani jedné z nich nepřesahuje limit, který uvádí návod k pračce. Vím kde je prášek a aviváž, kterou hodlám použít zejména při praní hromádky, ve které jsou mé ponožky. Myslím, že budu úspěšný víc, než před více než padesáti lety, kdy jsem si na koleji při praní obarvil všechno prádlo na modro díky kombinaci rifle+bílá košile+kapesníky, ponožky, trenýrky a útěrky na nádobí. Jak ten čas letí! Rozednilo se do podmračeného rána ozývá se hlas mé ženy s prosbou o doprovod na ranní hygienu. Hotovo a v konvici už vaří voda.Káva, vánočka na sucho a slova díků. A pak už úklid všude, kde její oko může dohlédnout.
Míchám jíšku do omáčky. Máslo, nové koření, celý pepř, bobkový list a hladká mouka. Jíška by měla být světlá, aby nepokazila barvu. Kolem půl jedenácté bude představovat úsporu deseti minut času. Napadá mne, že budu tak dobrý, že na tu naši diamantovou svatbu za tři roky budu moct připravit hostinu sám. Skutečně?
Moji čtenáři mně napsali, že jsem hodil flintu do žita. Chtěli tím říct, že jsem se na psaní vyflákl. Není tomu tak. Píši stále, bohužel jenom recepty, návody, jídelníčky a seznamy pro nákup. Polepším se, ale musím z mého počítače vykázat jakýsi malware, který mně brání pohybovat se na stránkách potřebného webu.
A zpráva z televize: na konec příštího týdne chystejte kraťasy.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sabča Sabča | Web | 7. dubna 2013 v 8:51 | Reagovat

prosím, koukni se mi na blog,díky moc :-D

2 pavel pavel | Web | 7. dubna 2013 v 11:26 | Reagovat

Stejně bych tě za manžela nechtěl. Nemám rád, když se člověk chová jako stroj a všechno si plánuje. Trochu života do toho umírání... život je právě to dobrodružství nepředvídatelného. Tvoje žena by se klidně mohla obejít bez kadeřníka, když leží a trochu diety, že by nebylo jídlo, by jí taky neuškodilo. :-D

3 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 7. dubna 2013 v 15:52 | Reagovat

Zasmála jsem se, ale doufám, že všechno jste to dělal, i když neměla dlahu a teď berle.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama