Blogýsek: bylo, nebylo?

1. ledna 2012 v 16:46 | Old Boy |  politika
Zdá se to neuvěřitelné, ale když jsem probíral zprávy o situaci v Řecku a posléze je konzultoval s přítelem z Řecka, který mně navštívil, vyšlo mně, že řecký ráj chtě nechtě smete nějaká vlna "tsunami", což se nakonec skutečně stalo. Bylo nebo nebylo pravda, že státní zaměstnanci v Řecku měli vystaráno? Měli úředníci dvakrát tak velký plat jako zaměstnanci v soukromém sektoru a pokud souhlasili s propuštěním, dostali 200 000 euro odchodného /5 mil. Kč/? O úředníky bylo údajně fešácky postaráno. Stačilo získat místo úředníka a výhody se jenom hrnuly. Získal automaticky definitivu, pokud zemřel, přešla jeho doživotní penze na manželku. Učitelů byl nadbytek a patřili mezi prioritní skupinu státních zaměstnanců a nebyly výjimky, že jeden učitel učil deset žáků. A to všechno schválili v parlamentu, kde jeho zaměstnanci kromě vysokých platů měli ještě čtyři navíc, z nichž patnáctý a šestnáctý se nedanil. Státní zaměstnanci měli v roce 2008 průměrný roční plat cca 950 000 Kč, lidé, pracující mimo státní sféru zhruba polovic. Bylo to tak, nebo nebylo.
Proč výčet těchto řeckých ekonomických anomálí, které mu vyneslo změnu rčení, kdy místo o "tureckém" hospodářství se dnes začíná mluvit o "řeckém" hospodářství? Ve stínu se choulí Irsko, Portugalsko, Španělsko a z ekonomického bazénu čouhá už jen hlava Itálii. Jsou to pro nás velmi špatné příklady a protože plujeme na stejné lodi, musíme se snažit udržet v kabině druhé třídy, protože se sem co nevidět začnou stěhovat ti z luxusních kabin.
Prezident měl v novoročním projevu k úsměvům daleko. Ani pro nás v tomto roce neočekává vzestup a spíše lze podle něj očekávat stagnaci až recesi. A co my, obyčejní smrtelníci? Byli jsme a budem a ti, co trochu pamatují prožili již mnohé daleko horší situace třeba v rodině, městě i ve státě. Tak proč bychom klopili hlavu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pekařinka Pekařinka | E-mail | Web | 1. ledna 2012 v 17:22 | Reagovat

Dnes jsem se také dívala na projev prezidenta republiky úpně mě zaskočilo, jak pesimistický byl... Měl však pravdu... A my obyčejní smrtelnícivše schytáváme :)

2 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 1. ledna 2012 v 18:36 | Reagovat

O situaci v řecku si občas něco přečtu. Před pár dny to bylo třeba to, že se rodiče zbavují vlastních dětí, protože je neuživí...

3 nar.soc. nar.soc. | 2. ledna 2012 v 0:26 | Reagovat

Za řeckými pořádky, jako stát rozhodně už nekulháme. To co klopotně sdělují zdejší media, že ministři financí a spravedlnosti byli před 1,5 rokem osloveni, švýcarským velvyslancem s žádostí o připojení ČR k trestnímu jednání ve věci 12 miliard Kč, se co do způsobu jednání se státními penězi Řecku nejen vyrovná, ale je i předčí.
Při takové správě státního majetku budeme brzy na chvostu EU a samozřejmě všichni nám budou strouhat mrkvičku.
O tomto se hradní Perochmat samozřejmě nezmínil. Jak by mohl, když je to pozůstatek opoziční smlouvy a všichni dělají dnes blbce?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama