Muška jenom zlatá.

30. prosince 2011 v 6:18 | Old Boy |  příroda
Podle básníka je štěstí muška jenom zlatá a když budeme parafrázovat, pak je jmelí muška jenom zlatá, protože skutečně přináší štěstí, ne však pouze na Vánoce, ale po celý rok. Chcete se podívat kde roste a jak. Prosím.

Tak toto jmelí je jedno z nejrásnějších vzrůstem, tvarem i barvou. Je snadno dosažitelné ze země, nejvýš je nutno vylézt do koruny jabloně, která není nijak vysoko.

Velmi často je výskyt jmelí na topolech. Je nejvíce jedovaté a jako léčivá bylina se používá jen velmi omezeně. Ptáci se starají o rozšíření jmelí čím dál víc, takže zejména na topolech je ve vybraných oblastech najdeme skoro všude.
Zejména staré lípy, které už přežívají stovku let, hostí jmelí velmi často. Proto je třeba najdeme skoro v každém zámeckém parku na severu Moravy.


Pro jmelí se ovšem musí vylézt na strom, mít k tomu proškolení, výstroj za bezmála 50000 Kč a kopec odvahy. A to všechno lze využít v listopadu a prosinci
ke sběru jmelí.
A pak už je to jednoduché. Stačí jmelí posbírat, nabalíkovat, odvézt domů, uvázet z něj kytičky a část nazlatit bronzem. A prodat.

A pak jsou Vánoce. Jmelí nechybí na žádném trhu a lze říct, že možná i v žádné domácnosti. Vždyť je to ona muška jenom zlatá /nebo zelená/, která přináší štěstí a pohodu v den nejsvátečnější.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Daysy Daysy | E-mail | Web | 30. prosince 2011 v 10:50 | Reagovat

Jak si tak říkám, u nás doma se jmelí přes Vánoce vůbec žádné neobjevilo..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama