Hlavolam: ...a sedm trpaslíků

15. října 2011 v 7:37 | Old Boy |  ostatní
MRK2edb10_a_212897C1_scene8.jpg
Povídání o tom, že partu sedmi trpaslíků dala dohromady Sněhurka, by bylo nošením dříví do lesa. Méně známo je, že všichni trpaslíci se na její pokyn naučili hrát na hudební nástroje a tak se po pár letech mohla Sněhurka pochlubit tanečním orchestrem s obsazením:
1.trpaslík - klavír
2.trpaslík - klarinet
3.trpaslík - kontrabas
4.trpaslík - bicí
5.trpaslík - banjo
6.trpaslík - saxofon
7.trpaslík - tuba
Protože do té doby nebyli trpaslíci pokřtěni, využila Sněhurka premiery vystoupení tohoto orchestru a přímo na podiu trpaslíky pokřtila. A aby křest byl opravdu originální přidělila jim jména podle začátečních písmen jednoho z používaných hudebních nástrojů.
Koncert proběhl za nadšení publika i když klavirista nedosáhl na pedály, klarinetista měl opřen klarinet o židli, kontrabasistu museli postavit na stoličku, bubeník mohl bubnovat pouze na jeden buben protože na další nedosáhl, tuba byla k vidění jakoby bez interpreta, pouze trpaslíci hrající na banjo a saxofon na tom byli dobře, protože se jim podařilo v hračkářství koupit jakžtakž znějící nástroje přiměřené velikosti. Sněhurka s tím měla během koncertu spoustu starostí a není se co divit, že zapoměla, jakými křestními jmény trpaslíky pokřtila.
A tak vás prosí, abyste jí seznam jmen pomohli znovu sestavit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama