Norsko, země mně zaslíbená

29. října 2010 v 7:16 | Old Boy |  cestování


Když se dnes kdekoliv objeví zmínka o Norsku, zbystřím pozornost a přímo hltám příslušnou informaci. To proto, že za oněch deset let, po které spolu s Expedicí oksroN Norsko navštěvuji vždy na těch patnáct až dvacet dní na rozmezí června a července. Za tu dobu jsem projel několiikrát tuto zemi od jihu až na sever a zamiloval jsem se do ní. Můj archiv čítá více než pět tisíc fotografií, sedm dvouhodinových dokumentárních filmů, moje hlava tisíce vzpomínek a externí disk 84 kopií blogů, které jsem o krásách Norska a našich cestách napsal za uplynulé bezmála čtyři roky. Mezi e-maily se tísní desítky dotazů na cestování po Norsku, zkušenosti z cest, žádosti o rady a pod. Proč to všechno. Ochutnejte pár snímků z cest Expedice oksroN:
Expedice oksroN 2005Zhruba takovou sestavu má naše Expedice pokud se týká počtu členů a když už jsem je představil  ve složení z roku 2005, pak k nim připojím i jména. Tak zleva doprava jsou to Vojta - lékař výpravy, Jirka - vedoucí Expedice, Jaro - myslivec tělem i duší, Andrejka - jeho dcera a žena vládnoucí jazyky, Old Boy - dukumentarista písmem i obrazem, Jiřík - hoch pro všechno, Zdeněk - specialista na Dánsko a Milan - všuměl a všeznalec.
Složení se každý rok mění a stálicemi zůstávají Jirka, Vojta, Old Boy, Zdeněk a Milan.


vrchol nejvyšší hory Norska Galdhøpiggen 2006
Naše cíle jsou různé. Tak třeba v roce 2006 výstup na nejvyšší horu Norska Galdhøpiggen /2469 /. Už podle vybavení Jiříka a Pepy je vám jasné, že výstup není nijak naročný a vybavení jaklbysmet. Expedice to stihla za 8 hodin a protože "základní tábor" byl v kempu, rehabilirace proběhla při dobré gulášovce, ztvrdlém bochníku chleba z domoviny, horkém čaji a štamprlkou slivovice.Boty se ovšem sušily další dva dny kde se dalo. A tak až se ocitnete v Norsku a v pohoří Jotunheimen neváhejte ani chvíli a vydejte se také po chodníčku, který vyšlapaly nespočetné davy turistů před vámi včetně naší Expedice oksroN. Zážitek, který si odnesete vám nevymizí z paměti do konce života a ve vašich vzpomínkách bude někde na předním místě. 
Myslím, že jsem moje blogy, které o Expedici oksroN najdete v mém archivu na těchto stránkách jsem alespoň trochu představil a těším se na vaše reakce.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Pampelina Pampelina | E-mail | 8. listopadu 2010 v 20:43 | Reagovat

Pane Kašíku, zdravím vás. Dala jsem si tento blog do záložek, a jsem moc ráda, že dál píšete. Čtu vás a pana Kukala a knížky. Zrušila jsem televizi. Zatím pociťuji lehké abstinenční příznaky, které tlumím čumákováním na internetu, ale ono to půjde. Vůbec nemám čistou hlavu, ani jsem nevěděla, jak moc může být člověk vnitřně zaneřáděný, zpřeházený, zašuměný, rozladěný.
Těším se na první sníh. Půjdu ven zkusit, jak je studený. Mějte se prima!
Ahoj ahoj
Pam

2 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | 16. listopadu 2010 v 15:40 | Reagovat

Zdravím také, pane Jaroslave, průběžně jsem četla vaše články a nejen o Norsku, ale i vzpomínání. Dala jsem si do odkazů pod menu v blogu odkaz na tento ,,blogujeme u nas," takže  vás tam mám kdykoliv všechny  a ještě si to mohou hned najít i další čtenáři, kteří ke mně zabrousí. Pana Kukala mám v oblíbených, také ho čtu i další, které jsou u nás. :-)

3 Cappuccino Cappuccino | Web | 26. listopadu 2011 v 18:17 | Reagovat

Hmm, čaj, guláš a slivovica. Výborná kombinácia :-) Chýba už len český zlatý mok.. ;-)

4 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 22. ledna 2012 v 11:58 | Reagovat

Fotka z vrcholu je úžasná. Ten sníh za vámi, hory a vy na kamenech v kraťasech. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama